darmowy projekt

Wanna z hydromasazem

Czy wiesz że w naszym salonie wykonujemy darmowe projekty wizualizacyjne łazienki
- bez pobierania żadnych opłat ?


Zadzwoń 32 244 21 97 aby poznać szczegóły.
W krótkim czasie przygotujemy dla Państwa profesjonalną prezentację wymarzonej łazienki i dogodnym czasie zapewnimy dostawę wybranych towarów, polecimy sprawdzonych na rynku fachowców jeżeli taka będzie potrzeba.

 

POMIAR W DOMU KLIENTA

 

Wprowadziliśmy dla Państwa wygody nową usługę - pomiaru łazienki przez naszego specjalistę.
Umów się na pomiar pod numerem 32 244 21 97.
Przy skorzystaniu z kompleksowej usługi zakupu w naszym salonie - koszty pomiaru będą Państwu zwrócone!

 

Sortuj:   Nazwa A-Z   Data dodania

Brak produktów.

Korzyści płynące z masaży wodnych doceniali już starożytni, szczególnie ze względu na ich właściwości lecznicze. Dzięki rozwojowi techniki to co jeszcze stosunkowo niedawno było zarezerwowane dla ośrodków SPA, sanatoriów, czy specjalistycznych szpitali dzisiaj trafia pod nasze dachy, pozwalając cieszyć się w domowym zaciszu korzyściami płynącymi z hydromasażu. Dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie zamiast klasycznej wanny i o czym pamiętać przy jego wyborze?

Zalety wanny z hydromasażem

Już pierwsze użycie pozwala użytkownikowi na zrozumienie popularności wanny w hydromasażem oraz docenienie jej zalet. Masaż w ciepłej wodzie pozwala na chwilę wytchnienia, przynosząc ulgę po ciężkim dniu. Przy stosunkowo niewielkich kosztach zakupu oferują większość zalet profesjonalnego sprzętu, umożliwiając zmienienie własnej łazienki w domowe SPA i pełne korzystanie z odprężającego, kojącego działania strumieni wody i powietrza, delikatnie masujących ciało. Potencjalni klienci niekiedy obawiają się nadmiernego hałasu mogącego występować w czasie pracy urządzenia i przeszkadzać pozostałym domownikom - obawy te są jednak bezpodstawne. Nowoczesne technologie stosowane w wannach obecnej generacji gwarantują cichą pracę, a dzięki wysokiemu stopniowi automatyzacji najbardziej zaawansowanych modeli problemu nie sprawi także jej dezynfekowanie po zakończeniu kąpieli. Oferują one również rozbudowane programatory, pozwalające na określenie czasu zabiegu, temperatury wody, czy ulubionego programu masażu. Bogate opcje personalizacji i dodatków pozwolą natomiast na dostosowanie produktu do własnych potrzeb.

Zasada działania wanny z hydromasażem

Zasada działania wanien z hydromasażem jest stosunkowo prosta. Umieszczona pod nią pompa zasysa wodę z wanny, a następnie pod ciśnieniem (regulowanym przez użytkownika) wyrzuca przez rozlokowane na jej ściankach dysze. Ich liczba jest uzależniona przede wszystkim od ceny wanny - najtańsze modele z reguły mają kilka dysz, najdroższe mogą ich mieć nawet kilkadziesiąt. W droższych wannach prócz standardowych dysz wodnych występują również dysze wodno-powietrzne, natomiast najbardziej zaawansowane modele oferują również specjalne dysze powietrzne, przeznaczone do masażu perełkowego. W tym ostatnim przypadku wanna jest dodatkowo wyposażona w kompresor, a wtłaczane powietrze może być podgrzewane (o ile zostanie zainstalowana specjalna nagrzewnica).

Sterowanie hydromasażem 

Sterowanie odbywa się w sposób pneumatyczny lub elektroniczny. Pierwsze z rozwiązań zapewnia stosunkową prostotę całego mechanizmu oraz niższą cenę, jednak jego funkcjonalność jest mocno ograniczona. Drugie oferuje zdecydowanie bardziej rozbudowane opcje i intuicyjną obsługę, kosztem zdecydowanie wyższej ceny, niż w przypadku opcji pneumatycznej. Obecnie wszystkie nowoczesne wanny są wyposażone w czujniki poziomu wody uniemożliwiające uruchomienie pompy przed zalaniem dysz bocznych oraz wyłączniki czasowe, zapewniające automatyczne wyłączenie systemu w przypadku, gdy jego użytkownik np. zaśnie.

Wpływ hydromasażu na zdrowie

Prócz walorów relaksacyjnych hydromasaż odznacza się całym szeregiem walorów prozdrowotnych, a jego dobroczynne właściwości odczujemy już po kilku sesjach. Zabiegi prowadzone w zaciszu domowej łazienki pomogą m. in. w wyrównaniu ciśnienia krwi, wspomożeniu perystaltyki jelit oraz pogłębieniu oddechu. Korzyści odniesieniu również układ nerwowy, któremu strumienie wody i powietrza przyniosą wyciszenie, łagodząc też ból i wspomagając jego regenerację. Korzystny wpływ na zdrowie wanny z hydromasażem docenią szczególnie osoby cierpiące na schorzenia reumatyczne, dla których kąpiel w gorącej wodzie połączona z masażem wodnym będzie doskonałym uzupełnieniem konwencjonalnego leczenia, przynoszącym ulgę i odprężenie, ponieważ ciepłe kąpiele mają dodatkowo działanie rozkurczowe. Z tego względu docenią je również osoby prowadzące aktywny tryb życia, którym pomogą w niwelowaniu dolegliwości związanych z zakwasami. Z kolei kąpiel w wodzie o niższej temperaturze (do 30 °C) pomoże w pobudzeniu krążenia oraz przemiany materii. Regularne kąpiele z hydromasażem wpłyną też pozytywnie na problemy z zasypianiem i bezsennością. Osoby dbające o cerę powinny zastanowić się nad wyborem urządzenia oferującego masaż powietrzny, ponieważ doskonale wspomaga on dotlenianie i wygładzanie skóry.

Rodzaje wanien z hydromasażem

Możemy wyróżnić trzy podstawowe rodzaje wanien z hydromasażem. Pierwszym i najczęściej spotykanym są wanny symetryczne - klasyczne, znane od lat z polskich domów, kształtem zbliżone najczęściej do prostokąta, chociaż od tej reguły zdarzają się wyjątki. Drugim, równie popularnym rodzajem są wanny asymetryczne, najczęściej mające postać wanien narożnikowych, ułatwiających zagospodarowanie przestrzeni łazienek o stosunkowo niewielkiej powierzchni; wanny tego typu są niekiedy wyposażone w specjalne siedzisko, ułatwiające korzystanie z nich osobom o ograniczonej sprawności. Ostatnim i zarazem najbardziej awangardowym rozwiązaniem są wanny wolnostojące. Jak wskazuje na to ich nazwa są przystosowane do umieszczenia w dowolnym miejscu łazienki, dzięki obudowie maskującej wszelkie elementy wyposażenia (w tym m. in. pompę). Nadają się do instalowania przede wszystkim tam, gdzie każda ich strona będzie doskonale widoczna.

© 2021 Salon i Hurtownia Płytek Ceramicznych Aniela Górecka Wyposażenie Łazienki Ruda Śląska Katowice Zabrze Gliwice Bytom Chorzów Piekary Tychy Mikołów

realizacja: Silneo.pl - seo: Extraseo.pl